Ndërlidhjet

Korea e Veriut dëshiron paqe thotë ish presidenti KarterIsh presidenti amerikan Xhimi Karter u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të kërkojnë me ngulm paqen me Korenë e Veriut.

Karter tha se liderët verikoreanë i kanë thënë atij se duan marrëdhënie më të mira me botën.

Në komentet e para publike pas misionit të tij muajin e kaluar në Phenian për ta liruar një të burgosur amerikan, Karter tha se udhëheqësit e Koresë së Veriut janë të gatshëm ta demonstrojnë dëshirën e tyre për paqe dhe çmilitarizim bërthamor.
XS
SM
MD
LG