Ndërlidhjet

Lukashenka i quan kundërshtarët "armiq të popullit"Presidenti i Bellorusisë, Aleksandr Lukashenka paralajmëroi se pas 16 vjetëve në pushtet, do të rikandidohet në zgjedhjet e ardhshme presidenciale në dhjetor, duke i porositur se ajo është "armik i popullit".

"Ata gjithmonë janë aty ku mund t'i bëhet dëm shtetit. Dje, kur Evropa dhe Amerika na bëbib presion, ata ishin aty. Sot, kur Rusia bën presion, ata janë përsëri aty", tha Lukashenka në një fjalim në kongresin e sindikatave.
XS
SM
MD
LG