Ndërlidhjet

Ari shënon dy rekorde për 24 orëAri ka shënuar dy rekorde historike në 24 orët e fundit. Dje çmimi i arit arriti 1273,6 dollarë amerikanë për një ons (28.35 gram ), tetë dollarë më shumë se disa muaj më parë.

Trendi i rritjes së vlerës vazhdoi edhe sot kur një ons arriti vlerën në 1279,5 dollarë.

Investitorët kanë filluar të grumbullojnë ar nga frika e inflacionit në Shtetet e Bashkuara, si dhe rënia e vlerës së dollarit amerikan.
XS
SM
MD
LG