Ndërlidhjet

Pragë: Vetëvritet ish ministri i kulturësIsh ministri i kulturës i Çekisë, aktor dhe gazetar, Martin Shtepanek (63) ka bërë vetëvrasje, njoftoi policia duke mos dhënë detaje tjera.

Mediat shtetërore raportuan se Shtepanek është vetëvrarë të enjten, ndërsa një mik i tij ka thënë se ai vuante nga një sëmundje e pashërueshme.

Shtepanek ishte ministër i kulturës në periudhën 2006-2008, ndërsa në vitet e 1980-ta gazetar në shërbimin çek të Radios Evropa e Lirë në Gjermani.

XS
SM
MD
LG