Ndërlidhjet

Taxhikistan: 23 ushtarë të vrarë nga “sulmi terrorist”


“Terroristët Islamistë” janë të dyshuar se i kanë vrarë ushtarët e Taxhikistanit, në një sulm në pjesën lindore të këtij vendi.

Zëdhënësi i ministrisë së mbrojtjes, Faridun Mahmadalijev, tha se “23 trupa të ministrisë së mbrojtjes janë të vrarë dhe 10 të tjerë janë plagosur”.

Autoritetet kanë dyshime se ky ishte sulm i terroristëve, shumica prej të cilëve kishin ikur nga burgu në muajin gusht.
XS
SM
MD
LG