Ndërlidhjet

Malmstrom: Tirana përmbush kushtet për heqjen e vizave“Komisioni Evropian mendon se Shqipëria i ka përmbushur kushtet për liberalizimin e vizave”, tha eurokomisionerja Sesilia Malmstrom.

Malmstrom, e ngarkuar për çështjet e brendshme në BE, tha se tani pritet mendimi i Këshillit dhe Parlamentit Evropian. Ajo shtoi se ndonëse disa shtete nuk janë ende të vendosura lidhur me procesin e liberalizimit të vizave vendimi përfundimtar do të merret nga Këshilli.
XS
SM
MD
LG