Ndërlidhjet

Ndryshime në drejtimin e Koresë së Veriut?Partia që drejton gjithë pushtetin në Korenë e Veriut do të zgjedhë udhëheqjen e saj më të lartë në 28 shtator. Lajmi vjen në kohën kur janë shtuar dyshimet se Kim Xhong il po përshpejton planet për kalimin e pushtetit tek një nga djemtë e tij. Kim besohet se ka pësuar sulm në zemër në vitin 2008.

Analistët thonë se djalit të tij më të ri, Kim Xhong un do t’i lihet drjetimi i partisë dhe shtetit.

Koreja e Veriut është një shtet komunist dhe njëherësh një ndër më të izoluarit në botë.
XS
SM
MD
LG