Ndërlidhjet

Tre mijë ankesa për zgjedhjet afganeKomisioni Zgjedhor i Ankesave ka marrë deri tani 3000 ankesa zyrtare lidhur me zgjedhjet e përgjithshme që u zhvilluan të shtunën në Afganistan.

Komisioni ka marrë dhe 1700 ankesa gojore. Afati i fundit për tu ankuar është dita e sotme.

Fondacioni për Zgjedhje të Lira e të Ndershme, i cili kishte 7 000 vëzhgues ditën e zgjedhjeve tha se votimet janë shoqëruar me parregullsi masive.
XS
SM
MD
LG