Ndërlidhjet

Vriten 30 militantë në PakistanPolicia tha se të paktën 30 militantë janë vrarë në një zonë gjysëm fisnore në verilindje të Pakistanit.

Shefi i policisë lokale, Liakat Ali Kan, tha se prej të shtunës, 30 militantë janë vrarë në qytetet Paspanua, Hasankel dhe Bora.

Ai tha se tre policë e humbën jetën dhe pesë trupa u plagosën në luftimet.

Viktimat pësuan gjatë një operacioni të përbashkët të armatës dhe policisë kundër militantëve.
XS
SM
MD
LG