Ndërlidhjet

Kroaci: Rrëzohen dy aeroplanë MiG, pilotët mbijetojnëGjatë stërvitjeve të sotme të forcave ajrore dhe mbrojtjes kundërajrore të Kroacisë, janë rrëzuar dy aeroplanë ushtarakë të llojit MiG.

Raportohet se pilotët janë katapultuar dhe kanë mbijetuar.

Ministri i Mbrojtjes, Branko Vukeliç e konfirmoi rrëzimin e dy aeroplanëve.
XS
SM
MD
LG