Ndërlidhjet

Bagdad: Bomba vret katër fëmijëPolicia e Irakut dhe zyrtarët e spitalit thanë se bomba e ngjitur në automjetin e një punonjësi të qeverisë, ka shpërthyer në çastin kur në makinë ai ndodhej bashkë me familjen dhe të afërmit e tij, duke vrarë katër fëmijë.

Shpërthimi e ka shkatërruar makinën e njeriut, i cili punon në mirëmbajtjen e ndërtesës së qeverisë irakiane.

Ai dhe gruaja e tij janë plagosën, por dy fëmijët dhe dy nipëriut e tij u vranë.
XS
SM
MD
LG