Ndërlidhjet

10 adoleshentë polak humbin jetën në Gjermani


Policia gjermane ka njoftuar se së paku 10 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë lënduar në një aksident që ka ndodhur në autostradën lindore të Berlinit.

Një zëdhënës i policies lokale iu ka thënë gazetarëve vendorë që autobusi duket se është përplasur me rrethuese të një ure. Raportohet se me këtë autobus udhëtonin një numër i madh i adoleshentëve polak.
XS
SM
MD
LG