Ndërlidhjet

NATO harton strategjinë për shekullin XXI


NATO ka hartuar versionin e parë të konceptit të ri strategjik, që duhet të transformoi Aleancën Veriatlantike në një formë të re të pranisë ndërkombëtare për shekullin XXI, kanë bërë të ditur burime diplomatike në Bruksel.
Dokumenti i ri, i përpiluar në disa dhjetëra faqe, do të jetë temë e bisedimeve të ministrave të mbrojtjes dhe të punëve të jashtme të vendeve anëtare më 14 tetor në Bruksel.
XS
SM
MD
LG