Ndërlidhjet

Vritet një zyrtar afgan dhe pesë persona të tjerë


Zyrtarët afganë thonë se një zëvendës guvernator provincial ka humbur jetën sot, së bashku me pesë persona të tjerë, gjatë një sulmi vetëvrasës, në provincën Ghazni.

Shefi i policisë, Zarawar Zahid, ka thënë se sulmuesi vetëvrasës ka qenë në motoçikletë dh ka shënjestëruar një konvoj makinash, në të cilën gjendej edhe zëvendës guvernatori Mohammad Kazim Allahyar.

Në sulm është vrarë edhe djali i tij, nipi dhe tre truprojet.
XS
SM
MD
LG