Ndërlidhjet

Temperatura rekorde në Kaliforni


Shteti federal Kalifornia në Shtetet e Bashkuara është përfshirë nga një valë e temperaturave jashtëzakonisht të larta. Në Los Angjeles është regjistruar temperatura prej 45 gradëve. Për shkak të temperaturave të këtilla, autoritetet shkollore kanë ndërprerë çdo aktivitet të nxënësve në ambiente të hapura dhe të gjitha garat sportive.
Rekordi i mëparshëm i temperaturave të larta në Kaliforni ishte ai i vitit 1990 kur ishte regjistruar temperatura prej 44 gradë.
XS
SM
MD
LG