Ndërlidhjet

Egjipt: Milioneri i dënuar për vrasje i shpëton vdekjesNë rigjykimin e sotëm, gjykata në Egjipt e dënoi me 15 vjet burg një milioner egjiptian të akuzuar për vrasjen e një këngëtare libaneze, duke mos e dënuar me vdekje për rastin që ngjalli interesim të madh në botën arabe.

Hisham Talat Mustafa, anëtar i parlamentit të partisë sundimtare të Egjiptit, ishte njëri nga dy të akuzuarit për therrjen e 30 vjeçares Suzan Tamim në Dubai.

Ai dhe Muhsen el-Sukkari u dënuan me vdekje me varje në vitin gjykimin në vitin 2009.

Sukkaru sot u dënua me burg të përjetshëm.
XS
SM
MD
LG