Ndërlidhjet

PE: Mbështetet heqje e vizave për Shqipërinë dhe BosnjenKomiteti i Parlamentit Evropian i mbështeti planet për heqjen e vizave për udhëtarët nga Shqipëria dhe Bosnja, por i mbajti kufizimet për ata që vijnë nga Kosova, transmeton Reuters.

Votimi i hapi rrugën bllokut që t’i japë fund regjimit të vizave për këto dy vende ballkanike.

Shqipëria dhe Bosnja, me popullsi prej 3.2 milionë respektivisht 3.8 milionë banorë, shpresojnë të bëhen anëtarë të Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG