Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten katër militantë në sulmin amerikanRaportet citojnë zyrtarë të paemëruar të sigurisë të Pakistan të kenë thënë se të paktën katër militantë të dyshuar janë vrarë në një sulm raketor amerikan në rajonin fisnor afër kufirit me Afganistanin.

Sulmi ka ndodhur në rajonin Zalul në Vaziristanin Jugor, ku operojnë Al Kaida dhe militantët talibanë.

Sulmi ishte i fundit në vargun e goditjeve me raketa të luftëtarëve të Al Kaidës dhe talibanëve.
XS
SM
MD
LG