Ndërlidhjet

Miçell mbërrin në Lindjen e MesmeI dërguari amerikan për Lindjen e Mesme Xhorxh Miçell mbërriti në Lindjen e Mesme në përpjekje për të shpëtuar bisedimet paqësore izraelito-palestineze.

Udhëtimi urgjent i tij vjen pasi Izraeli refuzoi ta zgjatë pezullimin e ndërtimeve në Bregun Perëndimor.

Shtetet e Bashkuara, Franca, Britania dhe Kombet e Bashkuara thanë se janë të zhgënjyer me vendimin e Izraelit.
XS
SM
MD
LG