Ndërlidhjet

Pakistan: 50 miliardë dollarë humbje nga terrorizmiPakistani tha se prej vitit 2000, humbjet nga terrorizmi janë 50 milirda dollarë, 20 mijë viktima dhe 2.500 pjesëtarë të ushtrisë.

Duke folur në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, ministri i Jashtëm Mahdum Kurejshi tha se Islamabadi do të mbetet i vendosur në luftën e tij kundër terrorizmit, megjithëse përballet me pasoja shkatërrimtare nga vërshimet katastrofike.
XS
SM
MD
LG