Ndërlidhjet

Sindikatat spanjole në grevë të përgjithshmeSindikatat në Spanjë sot mbajnë grevë të përgjithshme kundër masave të kursimit, për të cilat qeveria thotë se nevoiten për ta zvogluar deficitin buxhetor.

Pezullimi i punës pritet të godasë transportin, ndërsa nuk përjashtohet anulimi i fluturimeve.

Kjo është e para grevë e përgjithshme në Spanjë në tetë vitet e fundit, dhe shihet si test për qeverinë e kryeministrit Hoze Luis Rodrigez Zapatero.
XS
SM
MD
LG