Ndërlidhjet

Dy Koretë do zhvillojnë bisedime ushtarakeKorea e Jugut dhe ajo e Veriut dhe do t’i zhvillojnë të enjten bisedimet e para të grupeve punuese ushtarake në dy vitet e fundit.

Marrëdhëniet ndërmjet dy Koreve u përkeqësuan që nga fundosja e luftanijes jug-koreane në muajin mars, ku e humbën jetën 46 marinarë.

Seuli e fajësoi Phenianin për torpedimin e anijes, por Veriu i mohoi akuzat.
XS
SM
MD
LG