Ndërlidhjet

Klinton në tetor viziton BallkaninSekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton do të vizitojë në tetor rajonin e Ballkanit, tha zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Filip Krouli.

Sekretaren Klinton e "pret udhëtimi në Ballkan", kurse plani i saktë i udhëtimit do të bëhet publik më vonë, u tha Krouli gazetarëve në Uashington.

Ai poashtu tha se çështja e Ballkanit do të jetë temë e takimit të sotëm në Uashington të sekretares Klinton dhe përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri të Bashkimit Evropian, Ketrin Eshton.
XS
SM
MD
LG