Ndërlidhjet

Vritet një ushtar i huaj në AfganistanNjë ushtar i forcave ndërkombëtare në Afganistan është vrarë nga kryengritësit në një sulm në Afganistanin jugor.

ISAF-i tha se ushtari ka vdekur të martën, por nuk e bëri publike kombësinë e tij apo vendin e sulmit.

Aktualisht, mijëra trupa afgane dhe të NATO-s po marrin pjesë në operacionin kundër militantëve në provincën jugore Kandahar.
XS
SM
MD
LG