Ndërlidhjet

Bastisje në ShtërpcëËshtë bastisur sot kompania PPMD në Shtërpcë për shkak të hetimeve për pastrim të parave, shmangie të tatimit dhe krim të organizuar.

Operacioni u zhvillua nga Drejtoria për hetimin e krimeve ekonomike dhe korrupsionit e Policisë së Kosovës nga rajoni i Gjilanit.

Bastisja është autorizuar nga gjykatësi i procedurës paraprake i EULEX-it .

EULEX-i njofton se hetimet drejtohen nga Prokuroria Speciale e Kosovës.
XS
SM
MD
LG