Ndërlidhjet

Afganistan: 3 të vrarë nga shpërthimiNjë sulmues vetëvrasës ka shkaktuar vdekjen e tre civilëve afganë dhe plagosi nëntë të tjerë, kur e aktivizoi makinën e mbushur me eksploziv afër qytetit jugor Kandahar.

Një zyrtar lokal tha se shënjestër e sulmit ishte autokolona e NATO-s, e cila po kalonte afër një tregu.

ISAF-i tha se nuk ka të vrarë në mesin e trupave të huaja.
XS
SM
MD
LG