Ndërlidhjet

Çeki: Vdes hajduti që kërcënohej me bombëNjë hajdut, i cili me bombë në dorë është përpjekur të grabisë një këmbimore në një shtëpi të mallrave në lindje të Çekisë, ka vdekur nga shpërthimi kur policët po përpiqeshin ta neutralizojnë.

Në shpërthimin në qytetin Krnov janë plagosur katër persona të tjerë.

Në mesin e të plagosurve është një polic dhe roja e shtëpisë së mallrave.
XS
SM
MD
LG