Ndërlidhjet

SHBA: Sanksione kompanisë që bashkëpunon me IraninShtetet e Bashkuara sot i shpallën sanksionet ndaj një kompanie me seli në Zvicër, e cila është e përfshirë në sektorin e naftës dhe gazit në Iran.

Hapi u ndërmorr një ditë pasi Uashingtoni i vendosi sanksione financiare dhe të udhëtimit zyrtarëve të lartë iranianë, të cilët i akuzoi për abuzimin e të drejtave të njeriut pas zgjedhjeve të kontestuara presidenciale të vitit 2009.
XS
SM
MD
LG