Ndërlidhjet

Rusi: Fund kioskave të shkëmbimit valutorRusia ka vendosur ndalimin e përdorimit të kioskave për shkëmbimet valutore, duke i dhënë fund dy dekadave të përdorimit të tyre.

Kioskat e shkëmbimit të parave u shfaqën në vitet '90-të dhe ishin të përhapura ngado.

Banka Qëndrore e Rusisë tha se nuk do të bëhet licensimi i asnjë kompanie shkëmbimi valutor nëse nuk ofron dhe një numër shërbimesh të tjera bankare.
XS
SM
MD
LG