Ndërlidhjet

Tajlanda vendos për ekstradimin e trafikantit rusGjykata në Tajlandë po mban një seancë tjetër dëgjimore në rastin e trafikantit të armëve Viktor Bout, i cili po e lufton ekstradimin e tij në Shtetet e Bashkuara.

Bout mbërriti në gjykatë i veshur me jelek anti-plumb dhe i mbrojtur nga komandot tajlandeze.

Trafikanti rus u tha gazetarëve se atë nuk pret gjykim i drejtë në SHBA nëse ekstradohet atje.

Bout u arrestua në Tajlandë në vitin 2008 si pjesë e një operacioni të prirë nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG