Ndërlidhjet

Së paku pesë policë taxhikë të vrarëZyrtarët në Dushanbe thanë se pesë pjesëtarë të forcave komando janë vrarë në lindje të Taxhikistanit. Forcat taxhike të sigurisë janë përfshirë në operacione kundër kriminelëve dhe militantëve në disa pjesë të vendit.

Taxhikistani është vend i Azisë qëndrore i dalë nga shpërbërja e Bashkimit Sovjetik, që vitet e fundit po përballet me rritjen e militantizmit islamik.
XS
SM
MD
LG