Ndërlidhjet

Beograd: Protestë e policëve, kërkohen rroga më të mira


Afro 1 mijë policë sot kanë protestuar para ndërtesës së qeverisë së Serbisë, në qendër të Beogradit, duke kërkuar rroga më të mira.

Udhëheqësi i sindikatës së policisë, Velko Mijailoviq, tha se vetëm policët, që kishin ditë pushimi, ishin në protestë.

Kërkesa kryesore e protestuesve ishte kontrata kolektive e punës, e cila do ta përcaktonte minimumin e rrogës dhe të drejtat e punëtorëve.
XS
SM
MD
LG