Ndërlidhjet

SHBA, Kinë: Në Vetnam do të takohen ministrat e mbrojtjes


Mediat kineze raportojnë se sekretari amerikan i mbrojtjes, Robert Gejts, dhe kolegu i tij kinez, Liang Guanglie, parashihet që të takohen javën e ardhshme, gjatë një konference për siguri në Vietnam.

Pekini i ndërpreu marrëdhëniet me ushtrinë amerikane, më herët këtë vit, pasi administrata Obama e njoftoi Kongresin për shitjen e armatimit në Tajvan, në vlerë prej 6.4 miliarda dollarësh.
XS
SM
MD
LG