Ndërlidhjet

Riker: Maqedonia në NATO kur të zgjidhë çështjen e emritMaqedonia do të marrë ftesë për anëtarësim në NATO menjëherë sapo të zgjidhet çështja e emrit, dhe shpresojmë se kjo do të ndodhë, tha ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Shkup Filip Riker.

Riker tha se qëndrimi për këtë çështje është i njohur. NATO ishte shumë i qartë në samitin në Bukuresht dhe samitin e vitit të kaluar në Strasburg dhe Kil, tha ambasadori Riker.
XS
SM
MD
LG