Ndërlidhjet

PE voton për heqjen e vizave Shqipërisë dhe BosnjesAnëtarët e Parlamentit Evropian sot do të votojnë për heqjen e regjimit të vizave për qytetarët e Shqipërisë dhe Bosnjë e Hercegovinës.

Shumica e europarlamentarëve vlerësuan mbrëmë se Shqipëria dhe Bosnja i kanë plotësuar kushtet që qytetarët e tyre të udhëtojnë pa viza në "zonën Shengen" të BE-së.

Parlamenti e shqyrtoi propozimin e deputetets Tanja Fajon, që regjimi i vizave për Shqipërinë dhe Bosnjen të hisqet deri në fund të vitit.

XS
SM
MD
LG