Ndërlidhjet

Astronautët nisen në hapësirëDy kozmonautë rusë dhe një astronaut amerikan janë nisur drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës. Ainija kozmike ruse u nis nga kozmodromi i Bajkanurit në Kazakistan.

Aleksandër Kaleri, Oleg Skripoçka dhe Skot Kelli do t’i bashkohen pas dy ditësh tre astronautëve të tjerë që janë në Stacion aktualisht
XS
SM
MD
LG