Ndërlidhjet

Vriten dy militantë të HamasitUshtarët izraelitë kanë vrarë sot në qytetin Hebron në Bregun Perëndimor dy pjesëtarë të organizatës islamiste palestineze Hamas, të cilët janë përgjegjës për vrasjen e katër ushtarëve të Izraelit para një muaji, njoftuan sot zyrtarë izraelitë dhe palestinezë.

Hamasi e konfirmoi vrasjen e dy udhëheqësve lokalë.

Katër izraelitët u vranë në automjetin e tyre afër qytetit Hebron në 31 gusht, në sulmin më vdekjeprurës në Bregun Perëndimor në katër vitet e fundit.
XS
SM
MD
LG