Ndërlidhjet

Shpëtohen 235 udhëtarë në Detin BalltikRreth 235 udhëtarë janë shpëtuar derisa anija me të cilën udhëtonin u përfshi nga flakët. Incidenti ndodhi në Detin Balltik. Pasagjerët arritën të padëmtuar në portin gjerman të Kielit. Anija po udhëtonte nga Kieli në Klaipeda të Lituanisë kur në bordin e anijes ndodhi një shpërthim.

Shumica e udhëtarëve ishin nga Rusia dhe vendet balltike.
XS
SM
MD
LG