Ndërlidhjet

Beograd: 95 të plagosur në traziratNë trazirat në qendër të Beogradit sot janë plagosur 78 policë dhe 17 qytetarë.

Trazirat shpërthyen me rastin e mbajtjes së paradës së homnoseksualëve, njoftoi policia e Serbisë.

Në komunikatë thuhet se aktualisht po vazhdon aksioni i policisë për vendosjen e rendit në të gjitha pjesët e qytetit".

Policia ka ndaluar 101 persona, kurse për 53 vetë është caktuar masa e paraburgimit për sjellje të dhunshme.
XS
SM
MD
LG