Ndërlidhjet

Kijev: Anëtarët e ekuipazhit ruso-ukrainas janë zhdukur


Zyrtarët thonë se një anije me flamur të Mongolisë dhe me ekuipazh ruso-ukrainas, është zhytur sot në Detin e Zi. Nuk dihet për fatin e tetë marinarëve.

Shërbimet e emergjencës po vazhdojnë ta kontrollojnë hapësirën.

Një zëdhënës në Ukrainë tha se katër marinarë, pjesë e ekuipazhit 12 anëtarësh të anijes, janë shpërtuar.
XS
SM
MD
LG