Ndërlidhjet

Shpërthim në helikopterin e NATO-s në AfganistanNjë njeri e ka humbur jetën dhe 8 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi në një helikopter të NATO-s në Afganistan.

Helikopteri shpërtheu pak pasi zbriti në tokë në Afganistanin lindor.

ISAF-i tha se shkaku i shpërthimit ende nuk dihet.

Bëhet e ditur se në helikopter ndodheshin 26 vetë, por nuk dihet nëse ishin civilë apo trupa.
XS
SM
MD
LG