Ndërlidhjet

Suspendohet ndeshja Itali-SerbiNdeshja kualifikuese për kampionatin evropian të futbollit ndërmjet Italisë dhe Serbisë është pezulluar pas telasheve me turrmën.

Referi e ndërpreu ndeshjen në Gjenovë pas gjashtë minutave pasi tifozët serbë hodhën objekte të zjarrta në fushë.

Më herët, portieri i Serbisë Vladimir Stoilkoviç u tërhoq nga loja, pasi duket se u abuzua nga tifozët serbë, ndërsa tifozët italianë fishkëllenin kur u këndua himni serb para ndeshjes.


.
XS
SM
MD
LG