Ndërlidhjet

Clinton arrin në Prishtinë


Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, ka arritur në Prishtinë. Në aeroportin ndërkombëtar, atë e ka pritur ambasadori amerikan në Kosovë, Christopher Dell, dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Skender Hyseni.

Arritjen e zonjës Clinton e ka nderuar edhe garda ceremoniale e Forcës së Sigurisë së Kosovës.
XS
SM
MD
LG