Ndërlidhjet

Serbia arreston 19 tifozë që ktheheshin nga ItaliaMinistri i Brendshëm i Serbisë, tha se policia ka arrestuar 19 tifozë të futbollit, pas kthimit të tyre nga Italia, lidhur me përleshjen ndërmjet tifozëve serbë dhe policisë italiane, që shkaktoi anulimin e ndeshjes kualifikuese për Euro 2012.

Ministri i Brendshëm Ivica Daçiq tha se autobusët me tifozë që ktheheshin nga Serbia, u ndaluan mbrëmë në kufi ku u bënë arrestimet.

16 njerëz u hospitalizuan pas përleshjeve.
XS
SM
MD
LG