Ndërlidhjet

Italia ia hedh përgjegjësinë SerbisëMinistri i Brendshëm i Italisë, Roberto Maroni, mohoi se policia italiane nuk ka mundur të pengojë vandalizmin e huliganëve serbë në Gjenovë, dhe vlerësoi se përgjegjësia bie mbi shërbimet informative të Beogradit.

"Po të na kishin informuar se do të vijnë banda të kriminelëve që do ta digjnin stadiumin, ndryshe do të silleshim", ka thënë Maroni, duke i quajtur qesharake akuzat në adresë të policisë italiane.
XS
SM
MD
LG