Ndërlidhjet

Çmimet e naftës vazhdojnë të rritenÇmimet e naftës kanë vazhduar të rriten në nivelet më të larta në pesë muajt e fundit, për shkak të dobësimit të dollarit dhe rënies së papritur të rezervave të karburanteve në Shtetet e Bashkuara.

Një fuçi nafte e papërpunuar në bursën e Nju Jorkut sot u tregtua për 84.12 dollarë, ndërsa në Londër për 85.44 dollarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG