Ndërlidhjet

Irani kërkon datë për bisedimeIrani dëshiron të diskutojë për caktimin e datës së biseidmeve me gjashtë fuqitë e mëdha lidhur me programin bërthamor iranian. Bashkimi Evropian së fundi ka ofruar mundësinë e bisedimeve në Vjenë me Teheranin.

Ministri i Jashtëm iranian, Mançur Motaki, tha se nga kënvështrimi iranian tetori dhe nëntori janë periudha të përshtatshme për bisedime.

Fuqitë perëndimore besojnë se Irani synon prodhimin e armëve bërthamore, akuza që janë hedhur poshtë nga Teherani.
XS
SM
MD
LG