Ndërlidhjet

Lubjanë: Sllovenia e Kosova nënshkruan marrëveshje


Sllovenia dhe Kosova sot e kanë nënshkruan një marrëveshje për bashkëpunim në kulturë, arsim dhe shkencë.

Këtë dokument e kanë nënshkruar ministri slloven për arsim dhe sport, Igor Llukashiq, dhe ministri për kulturë i Kosovës, Lutfi Haziri.

Zoti Llukashiq ka shprehur kënaqësinë e tij që bashkëpunimi ndërmjet dy vendeve po forcohet.
XS
SM
MD
LG