Ndërlidhjet

Ahmedinexhad: Bota nuk ka zgjidhje tjetër përpos negociatave


Presidenti iranian, Mahmud Ahmedinexhad, ka deklaruar sot se fuqitë botërore nuk kanë zgjidhje tjetër pos të negociojnë për programin bërthamor të shtetit islamik. Këtë deklaratë Ahmedinexhad e bëri duke sinjalizuar edhe vazhdimin e bisedimeve të bllokuara nga tetori i vitit të kaluar.

Konfirmimi i Ahmedinexhadit për bisedime vjen pasi zyrtarë të BE-së sygjeruan që Irani të vazhdojë bisedimet me grupin 5 + 1 ku bëjnë pjesë, SHBA-të, Britania, Rusia, Kina dhe Gjermania nga 15 deri më 18 nëntor.
XS
SM
MD
LG