Ndërlidhjet

Hejg: Britania "lojtar i rëndësishëm në NATO"


Ministri i Punëve të Jashtme i Britanisë së Madhe, Vilijam Hejg, ka deklaruar se vendi i tij do të mbajë rol të fuqishëm në NATO, pavarësisht synimit për të zvogëluar shpenzimet për ushtrinë.

Hejg ka thënë se Britania do të mbetet “lojtar i rëndësishëm” në NATO, duke mbajtur arsenal të pavarur bërthamor, shërbime të fuqishme informative dhe forca ushtarake të gatshme për vendosje.
XS
SM
MD
LG